Alarmy bombowe w olsztyńskich szkołach i urzędzie miasta [AKTUALIZACJA]

Data dodania: 2019-05-07 09:22:59, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Alarmy bombowe w olsztyńskich szkołach i urzędzie miasta [AKTUALIZACJA]

Dziś kilka olsztyńskich szkół otrzymało informację o podłożonych ładunkach wybuchowych. Policjanci ustalają, kto za tym stoi. Na tę chwilę nie ewakuowano żadnej placówki.

Alarmy bombowe ogłoszono w kilku szkołach, m.in. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3.

- Na tę chwilę możemy potwierdzić, że dostaliśmy zgłoszenia z kilku szkół. Nie mamy informacji, w ilu dokładnie szkołach do tego doszło. Na miejscach zdarzeń pracują policjanci, którzy ustalają, czy zagrożenie występuje. Nie mamy informacji, aby w którejś ze szkół doszło do ewakuacji – wyjaśnia nam sierż. szt. Tomasz Markowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Przypomnijmy, wczoraj w szkołach w całej Polsce ogłaszano alarmy bombowe, m.in. w Ostródzie czy Elblągu. Jednak bez przeszkód udało się przeprowadzić matury, choć w niektórych placówkach egzamin rozpoczął się z opóźnieniem. Dziś maturzyści przystąpili do matury z matematyki.

AKTUALIZACJA

Dziś rano maila o podłożonej bombie odebrali także urzędnicy miejscy. Ewakuowano wszystkich pracowników, w związku z tym urząd będzie nieczynny do godz. 13. Jest to kolejny już alarm w ratuszu w przeciągu kilku miesięcy. Do pierwszego doszło pod koniec stycznia - więcej na ten temat: Fałszywy alarm w ratuszu. Policja szuka sprawcy, do drugiego niecały miesiąc później - więcej na ten temat: Kolejny alarm bombowy w ratuszu, a do trzeciego pod koniec lutego - więcej w tym temacie: Kolejny alarm bombowy w urzędzie miasta. Trwa ewakuacja wszystkich budynków.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • xnx 2019-05-08 06:51:21
  Ciekawe czy to jeden pajac wyprawia czy ma stado naśladowców
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • axel 2019-05-07 17:02:02
  Pewnie to robota pana Broniarza. W końcu obiecywał, że matury mogą nie odbyć się.
  Odpowiedz Oceń: 7 1 Zgłoś treść
 • argos 2019-05-07 16:58:25
  Mam nadzieje, że Policja dotrze do sprawców tych telefonów w całej Polsce. Wygląda to jak zorganizowana akcja pod hasłem "obrony demokracji". POyeby, KODomici i im podobni pewnie mają coś do powiedzenia.
  Odpowiedz Oceń: 4 3 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.