Akcja ''Polska zobacz więcej'' bez Olsztyna

Ostatnia aktualizacja 2017-03-20 15:16:31, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Akcja ''Polska zobacz więcej'' bez Olsztyna

Polska Organizacja Turystyczna szykuje drugą edycję akcji ''Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". Na przełomie marca i kwietnia w całym kraju będzie można skorzystać z atrakcyjnych rabatów w hotelach, pensjonatach, restauracjach i innych lokalach usługowych. Jaką ofertę prezentuje Olsztyn?  

Założeniem akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które będą oferowane w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r. na terenie całego kraju.

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta, regiony i przeniesienie jej na poziom krajowy.

Pierwszą inicjatywą wykorzystującą pomysł weekendowych obniżek do promocji turystycznej była akcja „Poznań za pół ceny”, która jest organizowana corocznie od 2008 roku przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.

Akcja Polskiej Organizacji Turystycznej ma na celu prezentację ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenia rodaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie całego kraju, również poza głównym sezonem wakacyjnym.

W projekt włączyły się hotele, pensjonaty, restauracje, kluby, muzea, czy parki rozrywki w całym kraju. Aby zapoznać się z ofertą wystarczy wejść na stronę projektu (tutaj->) i wybrać region, czy miasto, które nas interesuje, a następnie sprawdzić, z których ofert można skorzystać.

Jak się okazuje, z Warmii i Mazur do akcji dołączyło zaledwie 18 miejsc. Dla turystów, którzy w ramach akcji chcieliby odwiedzić Olsztyn przygotowano... jedną propozycję – spływ kajakowy rzeką Łyną. 

- Apelowaliśmy do przedsiębiorców, robiła to także Regionalna Organizacja Turystyczna. Trudno nam określić, jakie są przyczyny, że nie było chętnych. Przypominam natomiast, że miasto ma atrakcyjną propozycję, i to nie jednorazową, a całoroczną. To program "Nocujesz-zyskujesz", w którym każdy gość, który przenocuje w Olsztynie w jednym z 16 obiektów, które przystąpiły do przedsięwzięcia, dostaje 25 proc. zniżki na wszystkie atrakcje oferowane w Planetarium, Aquasferze i Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel. Poza tym może skorzystać z licznych rabatów m.in. w wielu sklepach, restauracjach, punktach usługowych - mówi Patryk Pulikowski z Urzędu Miasta Olsztyna.

Brak zainteresowania akcją wśród olsztyńskich przedsiębiorców dziwi zwłaszcza w kontekście ciągłych utyskiwań, osób prowadzących działalność na starówce, na słabnącą popularność tego miejsca. 

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Lukaszzz 2017-03-21 11:09:01
  pani Iwono a patrzyła pani np jakie oferty są z Krakowa? restauracji widzę dwie ale kultury więcej a czemu nie pisze pani że żadne nasz muzeum ani innna jednostka kultury nic nie zamieściła?
  Odpowiedz Oceń: 12 0 Zgłoś treść
 • Olsztyn <3 2017-03-21 06:09:50
  Informacja Turystyczna przy Wysokiej Bramie bierze udział w tej akcji. Można?
  Odpowiedz Oceń: 4 4 Zgłoś treść
 • Olsztyniakj 2017-03-20 23:07:34
  Żałosny materiał! Nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy, że od zniżki na piwo, czy pierogi zależy atrakcyjność Olsztyna i naszego Starego Miasta. Tendencyjne opluwanie Starówki powinno mieć swój umiar.
  Odpowiedz Oceń: 10 2 Zgłoś treść
 • olsztyniakk 2017-03-20 16:53:25
  o widze ze cenzura pelna geba, pan pulikowski to apelowal do kogo jak nie mial pojecia o tej akcji, a redakcjo droga moze napisz jak to elblag dostal 30 mln na rewitalizacje a olsztyn nie dostal nic bo wladze nawet nie zlozyly projektu i dla tych co mowia ze to wlasciciele restauracji powinni zrobic opanujcie sie do cholery miasto jest odpowiedzialne za takie rzeczy
  Odpowiedz Oceń: 14 2 Zgłoś treść
 • roofi 2017-03-20 16:28:04
  Najlepiej zeby tylko do knajp przychodzili i dużo kasy zostawiali.Taki to mamy biznes olsztyński.Ledwo bar otworzył a juz Mercedesa musi mieć,a tylko płacze i płacze jak mu zle.Brać się za robotę knajpiani biznesmeni!
  Odpowiedz Oceń: 6 7 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.