Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Data dodania: 2024-02-13 09:27

Akademiczki z Kortowa zagrają o Ekstraligę [ZDJĘCIA]

Stomil Olsztyn postawił trudne warunki liderkom tabeli z AZS UWM High Heels

Piłkarki AZS-u UWM High Heels Olsztyn straciły pierwsze punkty w tym sezonie, ale to i tak wystarczyło do wygrania I ligi futsalu. Akademiczki mogą już myśleć o spotkaniu barażowym o Ekstraligę. Piłkarki Stomilu Olsztyn cały czas mają szansę na wywalczenie drugiego miejsca na koniec sezonu.

Derbowe spotkanie było bardzo emocjonujące i ciekawe dla oka, ale nie zaowocowało w sporą liczbę bramek. W tym meczu padły tylko dwa gole, a dla porównania w poprzednim meczu derbowym padło dziesięć. AZS UWM w zeszłym roku wygrał 7:3, a teraz spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Piłkarki AZS UWM zapewniły sobie grę o awans do Ekstraligi

W pierwszej połowie na prowadzenie wyszedł zespół z Kortowa za sprawą Weroniki Dąbrowskiej. W drugiej połowie do remisu doprowadził Stomil za sprawą Leny Szczepkowskiej. Remis sprawił, że AZS UWM High Heels Olsztyn zapewnił sobie pierwsze miejsce na koniec sezonu. Akademiczki z Kortowa mogą już myśleć o dwumeczu barażowym o Ekstraligę, zagrają z zwycięzcą innej grupy I ligi. Na ten moment rywalem jest Red Devils Chojnice, ale wygrać grupę może Chemik Bydgoszcz.

- Byłyśmy faworytkami i strasznie żałuję, że nie postawiłyśmy kropki nad i - mówiła po meczu Aleksandra Kojadyńska, grająca trener AZS-u UWM. - Tych sytuacji tak naprawdę było mnóstwo, żebyśmy zdobyły bramkę. Ale Stomil zagrał dzisiaj fajne spotkanie i potwierdził, że jest coraz mocniejszym zespołem. Stało się tak a nie inaczej. Najważniejsze, że żadnego meczu nie przegrałyśmy. To cieszy, bo podtrzymać zespół na fali zwycięstw to niełatwa sprawa.

Stomil Olsztyn postawił trudne warunki liderkom tabeli

W tym meczu Michał Alancewicz poprowadził zespół w zastępstwie Marka Maleszewskiego, którego dopadło mocne przeziębienie. - To dobry wynik dla nas - mówił po spotkaniu Alancewicz. - To był dynamiczny mecz, dobry z obu stron. Dla moich zawodniczek to impuls do dalszej pracy. Chcieliśmy jednak wygrać ten mecz, bo na minutę przed końcem nie zadowalał nas podział punktów, wzięli czas i chcieliśmy wyjść wyżej. Remis to jednak fajny wynik, jako pierwsi urwaliśmy im punkty w tym sezonie.