Absolwenci olsztyńskiej medycyny będą leczyć w Indiach?

Data dodania: 2018-09-13 11:41:41, red
Ostatnia aktualizacja 2018-09-13 12:42:21
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Absolwenci olsztyńskiej medycyny będą leczyć w Indiach?
Fot. wl.uwm.edu.pl

Wydział Lekarski UWM został wpisany przez Naczelną Izbę Lekarską Republiki Indii na listę uczelni medycznych uznawanych przez ten kraj. Co to oznacza? Zielone światło dla tych absolwentów, którzy chcieliby wykonywać swój zawód właśnie w Indiach.

Do tej pory Naczelna Izba Lekarska Republiki indii na listę uczelni uznawanych w kraju wpisała między innymi uniwersytet medyczny w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu i Wrocławiu oraz Akademię Medyczną w Warszawie i Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Teraz do tego grona dołączyła również medycyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Absolwenci kierunku lekarskiego, którzy chcieliby leczyć właśnie w Indiach mogą wyjechać i wykonywać swój zawód bez przeszkód.

Wydział Lekarski UWM wcześniej zdobył już podobne uznanie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), fundacji i komitetu ds. akredytacji kształcenia medycznego cudzoziemców w USA, Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Naczelnej Izby lekarskiej Tajlandii.

Źródło: uwm.edu.pl/własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochódzki 2018-09-15 12:30:11
    Z czego tu się cieszyć. Chyba nie z tego, że polscy studenci mieliby po ukończeniu studiów pracować w Indiach? Może raczej z tego że mieliby tu przyjeżdżać na studia (płatne) Hindusi. Ktoś tu czegoś nie przemyślał pisząc artykuł.
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.