65-letni stalker zatrzymany

Ostatnia aktualizacja 2017-02-16 13:38:44, spk
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
65-letni stalker zatrzymany

Wytrzymała trzy lata nękania smsami, odwiedzin, śledzenia i obdarowywania kwiatami. Dopiero, kiedy zaczął grozić jej śmiercią zdecydowała się powiadomić policję. Mowa o ofierze 65-letniego stalkera, rolnika spod Elbląga.  

W 2014 Pani Anna pracowała w jednym z elbląskich sklepów spożywczych w centrum Elbląga. Była ekspedientką. 65-latek robił u niej zakupy. Przychodził regularnie i „zagadywał”. Bywał coraz częściej i stawał się jeszcze bardziej natarczywy. Przynosił kwiaty, zdobył jej numer telefonu i słał miłosne sms-y. Na początku traktowała go z „przymrużeniem oka”. Jednak, z miesiąca na miesiąc, jego chęci rosły. Ustalił sobie miejsce zamieszkania ofiary. Przyjeżdżał pod budynek i wyczekiwał na moment, kiedy kobieta wychodziła z psem. Wówczas składał propozycje spotkań, „bombardował” kwiatami i komplementami. Pokrzywdzona zmieniła nawet miejsce pracy, żeby nie spotykać mężczyzny. To jednak nie pomogło. „Zakochany” rolnik ustalił sobie również miejsce zamieszkania jej rodziców. Tam również jeździł. Wypytywał o kobietę. Interesowały go szczegóły z jej życia. 

Kobieta nigdy nie dawała mu odczuć, że chce się z nim spotkać. Kiedy mu stanowczo odmówiła zaczęły się problemy. Dostawała sms-y z pogróżkami. Stalker zaczął grozić jej śmiercią. Wówczas – po trzech latach – ofiara stalkera postanowiła zgłosić sprawę na policję.

Śledczy sprawdzili bilingi telefoniczne i przesłuchali świadków. Wszyscy bez wahania rozpoznali mężczyznę, który śledził pokrzywdzoną.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę 14 lutego, a sąd zdecydował o aresztowaniu. Grozi mu kara do 3 lat więzienia. 

Źródło: KWP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze