31-latek posiadał 200 kg nielegalnego tytoniu. Skarb Państwa mógł stracić 150 tys. zł

Data dodania: 2019-04-12 13:57:18, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
31-latek posiadał 200 kg nielegalnego tytoniu. Skarb Państwa mógł stracić 150 tys. zł
Fot. KWP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci wraz z celnikami zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu mrągowskiego. Mężczyzna w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach miał 200 kg nielegalnego tytoniu oraz sprzęt do jego porcjowania. Gdyby towar trafił na rynek, państwo mogłoby stracić około 150 tys. zł.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie dotarli do informacji, że mieszkaniec powiatu mrągowskiego może posiadać nielegalny tytoń. W związku z tym wraz z olsztyńskimi celnikami pojechali wczoraj na miejsce. Był to strzał w dziesiątkę. Okazało się, że podejrzany 31-latek w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach kroił i porcjował liście, które później miały trafić do sprzedaży.

Funkcjonariusze w trakcie przeszukania pomieszczeń zabezpieczyli około 100 kg liści, niemal 100 kg suszu tytoniowego oraz maszynę tnącą i wagę.

31-latek usłyszał zarzut m.in. nielegalnego przechowywania wyrobów akcyzowych. Grozi mu za to kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3. Może też ponieść obie kary łącznie.

Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby około 150 tys. zł.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • xnx 2019-04-14 20:33:52
    skarb państwa i tak straci bo w to miejsce trafi pewno inna nielegala
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
  • GNOME 2019-04-12 14:21:57
    Skarb Państwa by stracił 150 tyś. ? Piszcie wprost, że Mafia a nie Skarb Paaaństwa !
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.