15-latek z Olsztyna fotografował karty płatnicze, a następnie... dokonywał transakcji

Data dodania: 2019-05-15 11:45:21, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
15-latek z Olsztyna fotografował karty płatnicze, a następnie... dokonywał transakcji
Fot. Gdolgikh

15-letni gimnazjalista odpowie za 272 oszustwa internetowe. Nastolatek przeprowadzał transakcje, posługując się fałszywymi danymi i skradzionymi numerami kart płatniczych, które fotografował podczas imprez rodzinnych.

Olsztyńscy policjanci nad sprawą oszusta internetowego pracowali przez kilka tygodni. Trop zaprowadził ich do nastoletniego ucznia gimnazjum.

Okazało się, że 15-latek podczas imprez rodzinnych fotografował karty płatnicze członków rodziny, a następnie, wykorzystując ich dane, dokonywał transakcji internetowych. Za zdobyte środki wpłacał darowizny m.in. muzykom, a także kupował programy komputerowe oraz gry. Łącznie na przyjemności wydał kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z poszkodowanych osób zauważyła na swoim koncie transakcje, których sama nie wykonała. Gimnazjalista w ten sposób wykorzystał dziewięć kart bankomatowych, wykonując aż 272 transakcje!

15-latek przyznał się do winy i wkrótce przed sądem rodzinnym odpowie za 272 zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa internetowego.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.